2 lutego 2012

Kostka

Już właściwie czwartek, ale praca wtorkowa :)
Brelok-kostka z miedzianej blachy: kwadraty (2,5x2,5cm), po wcześniejszym wygrzaniu i zaopatrzeniu w odpowiednią ilość dziurek i numerków, "zszyłam" miedzianym drutem, a później oksydowałam i wypolerowałam.
W trakcie pracy wyglądała tak:
przed i bezpośrednio po oksydowaniu: A tutaj już całe mnóstwo zdjęć gotowej, wypolerowanej kostki:


To już właściwie moje trzecie podejście do tematu. Pierwsza kostka powstała dawno temu: miała wydrapywane oczka i była zszyta cieniutkim srebrzonym drucikiem, który z biegiem czasu okazał się jednak trochę zbyt słaby (ale wciąż noszę ją przy swojej torbie), druga dostała trochę grubszy srebrny drut i poszła w świat jako prezent. Ta jest całkiem miedziana (poza metalową zawieszką oczywiście) i mam nadzieję, że też się komuś spodoba. :)

Tymczasem dobranoc!

6 komentarzy:

 1. Świetny brelok! :D
  Dobry pomysł i bardzo fajne wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem pod wrażeniem twoich zdolności ... będę tu wpadać często mimo iz nie tworze biżuterii uwielbiam podziwiać pozdrawiam
  http://artysto-tworz-nie-gadaj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba ta kostka. Ja bym zrobiła (gdybym umiała) taką wersję płaską, tylko z jedej ścianki, ale też poprzeszywaną i podziurkowaną - i z tego zawieszkę na szyję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie trafiłam na Twój blog i już mi się spodobało :). Twoje prace z miedzi są świetne, zwłaszcza ta kostka. Pozdrawiam
  http://bellart-bizuteria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie zaczęłam przeglądać twój blog : świetne prace, a możliwość zobaczenia warsztatu "od kuchni", to dla mnie wielka frajda.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...