26 marca 2015

koliber cały w miedzi

Naszło mnie ostatnio, żeby zrobić ptaszka bez kolorowania (mam nadzieję, że nie pomyślicie, że to z lenistwa ;)). Zazwyczaj gdy już pracuję z emalią, to tak się zapędzam w posypywaniu, że zakrywam kolorem całą powierzchnię danego ptaka, czasem tylko zostawiając trochę miedzianych prześwitów. Zamarzyło mi się, żeby tym razem pokazać wszystkie te elementy, które zwykle się pod emalią chowają - czyli młotkowane skrzydła i cały wystukany rysunek detali (bo zwykle i tak to wszystko robię, tylko znika pod warstwą koloru). I tym sposobem dzisiaj będzie tylko taki o "goły" ptak: ;)


Może nie widać po dziobie (który trochę skróciłam ze względów technicznych;)), ale to koliber (i to taki jak TUTAJ - nektareczek błękitny). Wycięłam go z grubej miedzianej blachy, a wszystkie istotne elementy wystukałam młotkiem i punktakami/przecinakami. Na koniec został zaoksydowany i wypolerowany. 
A! To oczywiście broszka.


Zapraszam Was też do śledzenia mojej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/JustynaKrupkowskaJewelry. Ostatnio staram się wrzucać tam więcej zdjęć.
Trzymajcie się ciepło! :)

4 komentarze:

 1. piękny piękny piękny ! :)
  jesteś niesamowicie utalentowana!
  jeśli pozwolisz, w polecającym artystów-blogerów poście, umieszczę coś o Twoim blogu :) jeszcze niedługo odezwę się w tej sprawie.

  Pozdrawiam!
  www.littlecupofart.pl blog o sztuce, modzie i kulturze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Pewnie, nie mam nic przeciwko, będzie mi bardzo miło :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...