6 października 2014

Czyż, koliber i bławatnik

Na dobry początek tygodnia mam dla Was, zapowiadane wcześniej na Facebooku, ptasie broszki. Wszystkie trzy są całkiem kolorowe, takie jeszcze wakacyjne, więc może pomogą trochę rozproszyć dzisiejszą pochmurną jesienną aurę. :)


Na początek bławatnik kajeński (Spangled cotinga) -ptaszek występujący w tropikalnych lasach Amazonii. Ma na sobie emalię w dwóch odcieniach niebieskiego, czarną i różową, a do nóżki, którą wykonałam ze srebrnego drutu (próby 930) doczepiłam mu fasetowaną kropelkę ametystu.
Wymiary broszki to: ok. 2,0cm (szer. brzuszka) x 5,5cm (po "przekątnej"-od głowy do ogona).Drugi ptaszek nie jest już tak tropikalny -to czyż złotawy (American goldfinch), czyli ptaszek z Ameryki Północnej, którego mieliście już okazję widzieć u mnie niedawno w trochę innej formie (o TU). Tym razem jest broszką i to niewielkich rozmiarów, bo ma ok.4,9x2,5cm. Podobnie jak reszta moich ptaków wykonany jest z miedzianej blachy pokrytej emalią, tym razem w kolorach: czarnym, ciemnoszarym, żółtym i białym.

  
I, last but not least, ;) koliber, a konkretniej nektareczek błękitny (white-necked jacobin) występujący głównie w Meksyku i Brazylii. Broszka ma wymiary: ok. 4,9cm (od dziobu po skrzydło) x 4,0cm (od głowy po ogon). Ptaszek jest emaliowany na kolory: biały, jasno- i ciemnozielony, czarny (oko) oraz dwa odcienie niebieskiego (jeśli się dobrze przyjrzeć, można też dostrzec, że dodałam szczyptę turkusu;)), a do tego nadałam mu fakturę przypominającą układ piór. To tyle ptaków na dziś. Niedługo pojawią się w moim sklepie na etsy: https://www.etsy.com/shop/justynakrupkowska
Miłego tygodnia! :)

3 komentarze:

  1. Tak zaglądam do Ciebie i zaglądam i mam wrażenie, że te Twoje ptaszki coraz piękniejsze. U mnie dzisiaj ulewa i wiatr, więc dodatkowo cieszą oko:) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie prześliczne ale moje serce skradł koliberek o tej cudnej nazwie nektareczek :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...