1 października 2014

Tangarka czarnoczelna

Szukając pomysłów na kolejne ptaki do mojej kolekcji, poznaję coraz to nowe gatunki i nie mogę się nadziwić -ile kolorów, kształtów, podgatunków... O większości wcześniej nawet nie miałam pojęcia. I pomyśleć, że zaczęło się od sikorek w moim ogrodzie, które zawsze lubiłam podglądać przez okno...
Jakiś czas temu, chyba jeszcze w lipcu (albo i wcześniej) trafiłam na zdjęcie tangarki czarnoczelnej (Brassy-breasted tanager) uczepionej do góry nogami na gałązce (dokładnie takie ja TU) i zdecydowałam, że koniecznie muszę ją odwzorować w miedzi.


Na początku miała być zawieszona zupełnie inaczej niż możecie to teraz zobaczyć, ale tamten sposób wydał mi się mało praktyczny. Tak też tangarka odleżała swoje, aż doczekała się całej gałązki z serią listków i owocem w postaci kwarcu (nie wiem, czy dobrze widać to na zdjęciu, ale spękania/warstwy kamyka sprawiają, że bardzo przypomina mi czereśnię). Jest oczywiście zaoksydowana (czyli przyciemniona chemią) i emaliowana na kilka kolorów: oliwkowozielony, turkusowy, żółty, pomarańczowy, niebieski i czarny (i oczywiście listki na zielono -"kolorowane" trzema odcieniami zieleni).

Zapraszam też na Facebooka: https://www.facebook.com/JustynaKrupkowskaJewelry :)

7 komentarzy:

 1. Piękna praca. Czarnoczelna...fajne słowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   "Czarnoczelna" faktycznie brzmi jakoś tak... miło :) ale niektóre nazwy są bardzo specyficzne -jak do tej pory chyba najdziwniejszy (taki trochę łamiący język;)) wydał mi się szerokodziób czarnobrewny (który wciąż myli mi się z piłodziobem czarnogardłym;))

   Usuń
 2. jej, konstrukcja wywrotowa... czad :) ślicznie naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Taka wywrotowa, że większość osób, jak ją widzi w pudełku, to odwraca głową do góry, żeby obejrzeć i muszę tłumaczyć, że to nie tak ;)

   Usuń
 3. śliczne! kiedy będzie w sprzedaży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   a już jest na etsy: https://www.etsy.com/listing/205504370/tanager-necklace-bird-statement-necklace ale można też kupić bezpośrednio ode mnie

   Usuń
 4. Co za słodziaczek! Jest przepiękny- kolory cudowne, fasetka również :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...