13 października 2014

Pawie oczko, czyli koła z labradorytem

Jakiś czas temu, pomiędzy jednym ptakiem a drugim, udało mi się też zrobić taki dość prosty naszyjnik. Wisior składa się z dwóch kół wykonanych z grubego miedzianego drutu -spłaszczonego i młotkowanego. Koła mają młotkowaną fakturę tylko z jednej strony, a zawieszone są tak, że jednocześnie widać tylko jedno młotowane i jedno gładkie. Do tego naszyjnik uzupełniają dwa labradoryty: mała monetka w górnej części i duża fasetowana kula zaczepiona u dołu większego koła i ozdobiona miedzianą czapeczką. Całość jest oksydowana, wypolerowana, przetarta i zawieszona na długim łańcuszku (ok. 68cm +6,5cm).
Wymiary wisiora (w najszerszych miejscach): ok. 7,5cm x 5,0cm (średnica większego koła to ok. 4,9cm) 
Przy okazji podrzucam Wam też LINK do relacji ze Zjazdu Biżuteryjek w Woziwodzie, w którym miałam niesamowitą okazję uczestniczyć :) i gdzie wspólnie zaczęłyśmy pracę nad jednym z projektów przeznaczonych na WOŚP. Co prawda finał Wielkiej Orkiestry dopiero w styczniu, ale przygotowania Biżuteryjek na WOŚP trwają już w najlepsze. Ja w tym roku dołączyłam do akcji po raz pierwszy i będę robić zapięcie do jednej z męskich bransolet. :)
A jeśli jesteście zainteresowani całą Akcją i chcecie na bieżąco śledzić postępy w projektach, to zapraszam na fanpage Biżuteryjki dla WOŚP i bloga: http://bizuteryjkidlawosp.pl/
Miłego tygodnia! :)

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...