30 listopada 2014

Liściaste bransoletki

Postanowiłam, że dam Wam chwilę odpocząć od ptaków (sobie nie, bo wciąż produkuję kolejne;)) i dzisiaj będą bransoletki. Te konkretne zrobiłam już kilka tygodni temu, ale ostatnio wpadłam w jakiś bransoletkowy trans, więc możecie spodziewać się jeszcze kilku bransoletek w najbliższym czasie.
Listkowe bransoletki są trzy, z czego dwie jeszcze dostępne (zielona wczoraj znalazła właścicielkę). Ze względu na formę i kształt listków każda jest trochę innej długości.


1) listki z turkusowym jadeitem - cztery podłużne listki i śliczny fasetowany owal jadeitu w centrum. Nie wiem, czy dobrze określiłam ten kolor jako turkusowy (tym bardziej nie wiem, jak to wygląda na Waszych monitorach), wydaje mi się, że jest taki bardziej turkusowo-błękitny.
obwód bransoletki: od 17cm do 22,5cm (ale da się zapiąć trochę krócej - na ok. 16cm)
2) listki z żółtym jadeitem - dwa podłużne i dwa bardziej pękate listki, a w środku bardzo ciekawie "pofalowany" owal jadeitu w bladożółtym, słomkowym kolorze.
obwód bransoletki: od 16,5cm do 22cm (ale da się zapiąć trochę krócej - na niecałe 16cm)
3) listki z zielonym agatem - cztery podłużne listki, a w środku jeszcze jeden z centralnie osadzonym kaboszonem agatu. Ta bransoletka była odrobinę dłuższa od niebieskiej (ale już jej nie mam, więc nie powiem dokładnie), więc raczej na trochę szerszy nadgarstek - z mojego spadała.


i to by było na tyle :)


O, zapomniałabym! :) Zapraszam też w tym tygodniu (konkretnie we wtorek 2 grudnia) na Brocante - będzie Dzień Darmowej Dostawy :)

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...